Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka

Pokazy i prezentacjePoza ceremonią herbacianą, ikebaną, spotkaniami kulinarnymi oraz zakładaniem kimona mamy w naszej ofercie szeroki wachlarz innych atrakcji związanych z kulturą Japonii.

kaligrafia japońska, imprezy firmowe

KALIGRAFIA

warsztaty, pokazy, przygotowanie materiałów reklamowych

Kaligrafia (jap. shōdo – „droga pisma”) to sztuka o chińskim rodowodzie popularna na Archipelagu Japońskim od IV w. n.e. Ze względu na kontynentalne pochodzenie wiele technik artystycznego pisania jest bardzo podobne w Chinach i Japonii. W Kraju Kwitnącej Wiśni pięknie wypisany znak czy sentencja jest formą dzieła sztuki, które wystawia się w muzeach czy ozdabia domy oraz świątynie. Kaligrafia towarzyszyła również książkom ilustrowany czy malarstwu tuszowemu. Obecnie trzy najpopularniejsze formy kaligrafii to kaisho (znaki najbardziej czytelne), gyōusho oraz sōusho (najmniej czytelne).

ORIGAMI

warsztaty, pokazy, przygotowywanie brył na zamówienie

origami, imprezy firmowe

Również origami wywodzi się z tradycji chińskiej. Jest to sztuka składania papieru, pochodząca od papierowych ozdób przygotowywanych od VIII w. n.e. na potrzeby świątyń. Dużą popularność origami zyskało jednak dopiero w okresie Edo (1600-1868). Na pierwszy podręcznik trzeba było trochę poczekać. Powstał on bowiem dopiero w 1797 roku, zaś ostateczne zasady ustalono dopiero w XX wieku. Obecnie sztuka ta cieszy się dużą popularnością w Europie, w szczególności chętnie układane są origami modułowe składające się z wielu elementów.

hanafuda, imprezy firmowe

HANAFUDA

warsztaty, pokazy, turnieje

Gry karciane pojawiły się na Archipelagu Japońskim za sprawą Europejczyków. Szybko jednak zaprzestano w nie grać ze względu na zakaz uprawiania hazardu. W celu obejścia tej regulacji prawnej mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni stworzyli unsun karuta, zestaw siedemdziesięciu pięciu obrazków z postaciami wojowników, broni i smoków.

W niedługim czasie powstało wiele różnych gier karcianych w tym Hanafuda. Karty zdobią tradycyjne motywy roślinne i zwierzęce. W talii znajduje się ich 48, i są one podzielone na 12 miesięcy. Obecnie Hanafudę chętnie grywa się na Hawajach i w Korei. W latach 70. i 80. XX wieku była bardzo popularna wśród japońskiej mafii yakuza.

PRELEKCJE I SPOTKANIA TEMATYCZNE

W naszej ofercie posiadamy bogatą gamę prelekcji tematycznych dostosowanych do potrzeb klienta i okoliczności. Spotkaniom, wykładom oraz prelekcjom towarzyszy prezentacja multimedialna. Nasi eksperci z przyjemnością opowiedzą Państwu o kuchni japońskiej, sztuce, modzie, architekturze, obyczajach, biznesie i innych aspektach kultury japońskiej.

TANIEC JAPOŃSKI

buyō oraz butō, pokazy, warsztaty, wykłady

Tradycyjny taniec japoński nazywany jest nihon buyō i związany jest z teatrem kabuki. Praktykowany jest również przez gejsze. Może być tańcem scenicznym, a także prywatnym wykonywanym podczas zamkniętych spotkań. Buyō od ponad 400 lat prezentuje różne historie. Tancerze ubrani w kimono odpowiednimi gestami i przy pomocy drobnych rekwizytów takich jak wachlarz snują opowieści smutne i wesołe, o miłości, rozstaniu czy konkretnych wydarzeniach.

Butō to rodzaj technik współczesnego tańca japońskiego, który powstał po II Wojnie Śwatowej. Jest on bardzo surowy i łączy w sobie tradycyjne japońskie techniki z europejskimi.

sztuki walki, imprezy firmowe

POKAZY SZTUK WALKI

warsztaty, pokazy

Japonia to kraj silnych i honorowych samurajów, nic więc dziwnego, że kojarzona jest ze sztukami walki. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę pokazów tradycyjnych sztuk walki: karate, aikidō a także kyūdō (łucznictwo) czy kendō – spektakularna szermierka japońska, w której walczący ubrani są w specjalne zbroje i hełmy. Możemy również wykonać dla Państwa tradycyjne łuki japońskie lub sprowadzić repliki uzbrojenia.

GRY JAPOŃSKIE

pokazy, warsztaty, turnieje

Nasi animatorzy wciągną Państwa w fascynujący świat gier japońskich, które świetnie sprawdzają się na imprezach integracyjnych oraz spotkaniach z kulturą. Karciana hanafuda, mahjong – gra wywodząca się z Chin, w której wykorzystuje się 144 specjalnych kamieni, shōgi – japońskie szachy czy go – bardzo stara gra planszowa rozwijająca logiczne myślenie. Cokolwiek Państwo wybiorą gwarantujemy świetną zabawę.

gry i zabawy japońskie, imprezy firmowe

GRY I ZABAWY DLA DZIECI

Nie zapominamy również o najmłodszych. Japońskie gry ruchowe, wyliczanki, kendama – gra zręcznościowa, japońskie tradycyjne zabawy to ciekawe urozmaicenie rodzinnych pikników czy imprez dla dzieci.

MUZYKA JAPOŃSKA

koncerty

Orientalne brzmienia fletu oraz koto (instrument szarpany, rodzaj cytry) stanowią idealną oprawę dla innych japońskich atrakcji. Szczególnie ciekawie wypada połączenie występu z pokazami sztuk walki, podczas których muzycy improwizują dostosowując tempo i charakter muzyki do ruchów wojowników. Nostalgiczne ludowe melodie w ciekawych aranżacjach na pewno umilą nie jedno spotkanie integracyjne czy galę.


Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka