Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka

Strój japońskiOrganizujemy pokazy i warsztaty zakładania kimona, a także wykłady o ubiorach azjatyckich. Spotkanie poświęcone tradycyjnym strojom japońskim to ciekawe urozmaicenie imprez integracyjnych, firmowych, a także wieczorów panieńskich.

kimono, imprezy firmowe

Kimono (dosł. „rzecz do noszenia”) to tradycyjny japoński strój znany w Kraju Kwitnącej Wiśni od okresu Heian (794-1185). Zdobny czy prosty, jest bardzo urokliwy. Jednym z pierwszych ubrań noszonym przez damy dworu z otoczenia cesarza było jedwabne, dwunastowarstwowe j?nihitoe. Już wtedy kobiety w Japonii przywiązywały dużą wagę do mody, bowiem nieodpowiedni strój nie tylko wpływał na pozycję na dworze, mógł także zniszczyć szanse na znalezienie zamożnego oraz wpływowego kandydata na męża. Kimona szyje się z jedwabiu, bawełny, obecnie również z poliestru. Mogą być gładkie, zdobione nadrukami lub haftami. Tradycyjne lub zgodnie z obowiązującymi światowymi trendami mody. Zakładanie kimona ze względu na to, że jest skomplikowane oraz czasochłonne to swego rodzaju sztuka, którą zna obecnie niewiele młodych Japonek. Japoński strój jest również dość kosztowny. Najpiękniejsze, bogato zdobione kimona kosztują tyle, co luksusowe samochody.


Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka Hanami, język japoński, konsulting, tłumaczenia, nauka